Klienci TaniaKsiazka.pl podczas Targów Vivelo

TaniaKsiazka.pl na Targach Vivelo w Warszawie

24.05.2023

Księgarnia internetowa TaniaKsiazka.pl po czteroletniej przerwie uczestniczyła w branżowych targach w Warszawie. Tym razem znalazła się wśród ponad 270 wystawców Targów Książki i Mediów VIVELO, które odbywały się na Stadionie Narodowym. Założeniem nowej targowej imprezy było spotkanie tradycyjnej książki ze światem nowoczesnych technologii.

Stoisko TaniaKsiazka.pl odwiedziło kilkanaście tysięcy osób. Wiele z nich to stali klienci księgarni.

Klienci TaniaKsiazka.pl podczas Targów Vivelo
Klienci TaniaKsiazka.pl podczas Targów Vivelo

Uczestnictwo na Targach Vivelo przyniosło nam wiele wyjątkowych chwil, ponieważ mieliśmy okazję spotkać się osobiście z naszymi klientami. I, co dla nas najbardziej wartościowe – mogliśmy usłyszeć od nich informacje zwrotne na temat naszych działań – otrzymaliśmy od nich wiele ciepłych słów. Stoisko TaniaKsiazka.pl przyciągało tłumy, a nasz kilkuosobowy zespół chętnie pomagał czytelnikom w znalezieniu idealnych książek. I choć wiele mówi się o tym, że Polacy nie czytają, to miło było spojrzeć na tylu książkoholików w jednym miejscu.

Justyna Brzezińska – Marketing Communications Manager w spółce Glosel (właściciel TaniaKsiazka.pl)

Stoisko białostockiej księgarni odwiedziło również wielu twórców internetowych i autorów. Robili zdjęcia i nagrywali wideo z pozdrowieniami od książkowej ekipy dla swoich fanów. Jednym z nich był pisarz i prezenter radia BBC Harry Whittaker, który po śmierci swojej matki Lucindy Riley, zakończył jej bestsellerową sagę “Siedem sióstr”. 

Harry Whittaker na stoisku TaniaKsiazka.pl podczas Targów Vivelo
Harry Whittaker na stoisku TaniaKsiazka.pl podczas Targów Vivelo

TaniaKsiazka.pl przygotowała na targi najpopularniejsze pozycje z ostatnich miesięcy, które zajmują najwyższe lokaty na liście bestsellerów TopKa. To przede wszystkim literatura młodzieżowa, piękna, kryminały, a także gorące premiery prosto z drukarni. 

Na targach było widać bardzo dużo młodzieży, która nie tylko oglądała, ale i chętnie kupowała książki. Wiedząc, jak bardzo obecnie popularna jest literatura dla nich – byliśmy odpowiednio przygotowani. Przebojami na naszym stoisku były: pierwszy tom serii “Flaw(less)” Marty Łabęckiej oraz trzeci tom cyklu Weroniki Anny Marczak “Rodzina Monet”. Sprzedaliśmy też wszystkie egzemplarze “Zanim wystygnie kawa”, “11 papierowych serc” i “Muchomorów w cukrze. 

Justyna Brzezińska

Jedną z atrakcji imprezy była możliwość zdobycia autografu Weroniki Anny Marczak. Kolejka do niej ciągnęła się przez całą płytę boiska stadionu, a na podpis trzeba było czekać kilka godzin. 

Targi Vivelo umożliwiły także wiele spotkań czytelników z twórcami internetowymi promującymi czytelnictwo i literaturę. Pracująca w TaniaKsiazka.pl bookstagramerka Agnieszka Jarosławska, znana na Instagramie jako @ruda_czyta mówi, że spotkanie z obserwującymi to duże przeżycie.

@Ruda_czyta z obserwującymi na Targach Vivelo
@Ruda_czyta z obserwującymi na Targach Vivelo

Mogłam spojrzeć w twarze osób, które codziennie śledzą mój profil i angażują się w treści, które publikuję. Podczas targów usłyszałam od jednej z moich obserwatorek, że każdy dzień zaczyna od obejrzenia moich stories. Było to ogromnie miłe, podobnie jak wiele próśb o wspólne zdjęcie, czy pytania dotyczące nie tylko książek. Co ważne – miłośnicy literatury, to różne pokolenia i było to widać wśród osób, które do mnie podchodziły. Moja najstarsza obserwatorka Ewa ma 72 lata i codziennie używa mediów społecznościowych. Wspólne spotkania na targach umożliwiły mi też osobiste podziękowanie obserwującym za ich wsparcie i oddanie. Dla mnie to motywacja i siła do dalszego tworzenia wartościowych treści.

Agnieszka Jarosławska
Stoisko TaniaKsiazka.pl podczas Targów Vivelo
Stoisko TaniaKsiazka.pl podczas Targów Vivelo

TaniaKsiazka.pl zaprezentowała podczas Targów Vivelo ciekawy koncept stoiska, które za spójność chwalili zarówno odwiedzający, jak i branża. Dużą popularnością cieszyła się również najnowsza linia gadżetów księgarni – kubki, kawa, różne herbaty i torby. Wielu klientów kupowało je, jako dodatki do prezentów. Gadżety, które miały premierę na targach, dostępne są na stronie taniaksiazka.pl.