o nas
Jeden z największych e-commerce
w północno-wschodniej Polsce!
Nasza historia
Nasz pierwszy sklep internetowy CzaryMary.pl otworzyliśmy w 2003 r. Cały “magazyn” mieścił się wtedy na jednym regale z książkami w kawalerce.

Kolejnym sklepem była otwarta w 2006 r. TaniaKsiazka.pl. To obecnie jedna z największych księgarni internetowych w Polsce, wielokrotnie doceniana przez klientów i branżę. Od pierwszej chwili zależało nam na tym, by coraz więcej Polaków sięgało po literaturę, by książki trafiały do ich rąk i na półki. Przez wiele lat skupialiśmy się głównie na książkach, grach i zabawkach, bo zależy nam na pozytywnym, kulturalnym uzależnianiu.

Od 2018 roku rozwijamy sklep Bee.pl. To znacznie więcej niż sklep internetowy ze zdrową żywnością. Oferujemy szeroki asortyment – zarówno produkty codziennego użytku, jak i rzadkie delikatesy z segmentu premium, które zadowolą nawet najbardziej wymagających Klientów.

Działamy wielokanałowo – nie tylko online, ale i offline. Z myślą o naszych klientach, którzy wolą zakupy stacjonarne otworzyliśmy 10 księgarni w różnych miastach Polski. Mamy też sieć punktów odbioru, gdzie klienci mogą odebrać swoje przesyłki za darmo.

Obecnie zatrudniamy ponad 400 osób w całej Polsce, nasz magazyn to 16 km wypełnionych po brzegi półek i nadal dynamicznie się rozwijamy. Ważne jest dla nas, by w firmie panowała rodzinna atmosfera.
Glosel to
zgrany zespół różnorodnych osób.

Doskonale odnajdują się u nas zarówno skupieni na zadaniach introwertycy, jak i zaskakujący nieograniczoną energią ekstrawertycy. Wspólnie świętujemy sukcesy i nie boimy się ambitnych wyzwań. Dbamy o to, żeby każdy czuł się częścią gloselowej społeczności

Glosel
Prallax
Poznaj nas
Agnieszka Jarosławska
Specjalistka Social Media
W Gloselu jestem specjalistką social media, a moim zawodowym dzieckiem jest Instagram taniaksiazka. Co najbardziej lubię w mojej pracy? To, że kręci się ona wokół książek – takim oto sposobem połączyłam pracę z pasją, którą od lat są książki. Można śmiało powiedzieć, że czytam nałogowo.
Poza czytaniem zajmuję się też robieniem zdjęć książkom i pisaniem recenzji, które można znaleźć na moim instagramie ruda_czyta.

A czy na tygodniowe wakacje zabieram przynajmniej 6 książek? Być może. 🙂
Michał Koryciński
Michał Koryciński
Kierownik działu programistycznego
Jeśli założymy, że ludzie są „mózgiem” naszej firmy, to ja #WSPÓLNIE z moim zespołem, na co dzień zajmuję się jej sercem, czyli oprogramowaniem, które ją napędza. W pracy najwięcej satysfakcji sprawia mi skala działania naszych systemów, bo to ona powoduje, że nawet z pozoru proste rzeczy potrafią być ciekawym wyzwaniem.
A po pracy lubię wracać na rowerze do domu nad rzeką, gdzie czeka na mnie moich dwóch wspaniałych synków i żona oczywiście. 😉
Justyna Brzezińska
Justyna Brzezińska
Marketing Communications Manager
Na co dzień zajmuję się szeroko rozumianą komunikacją marketingową w obszarze marek osadzonych w ramionach Glosela. Jestem odpowiedzialna za obszar mediów społecznościowych, PR, CSR oraz nieszablonowe wydarzenia i akcje towarzyszące. W swojej codzienności cenię pracę z zespołem, wpływ na postrzeganie marki przez odbiorców, różnorodność zadań i przede wszystkim rozwój. Cenię możliwość łączenia kropek i przedstawienia strategicznego „finalnego obrazu”.

Biorąc pod uwagę, że za równo branżę, jak i obszar zawodowy cechuje duża dynamika, w życiu prywatnym lubię zwolnić. Szuram sporo po lasach, buduję kampera i planuję zwiedzić wszystkie parki narodowe w Polsce.
Marzena Krawczyk
Marzena Krawczyk
kierownik ds. zarządzania bazą produktów
Jestem odpowiedzialna za zespół zarządzający bazą produktową księgarni TaniaKsiazka.pl i e-sklepu Bee.pl. Codziennie skrupulatnie analizuję setki tysięcy danych w poszukiwaniu błędów i nieścisłości. Nieustająco szukam też rozwiązań pozwalających na optymalizację procesów w dziale, bo przecież zawsze da się coś zautomatyzować.
W swojej pracy lubię to, że każdy dzień przynosi mi nowe wyzwania, a każde z nich jest cenną nauką i możliwością rozwoju.

W wolnym czasie szukam ukojenia na łonie natury. Nie wyobrażam też sobie domu bez roślin, dlatego mój jest nimi wypełniony. Jestem zafascynowana kosmosem i uwielbiam obserwować nocne niebo. Śledzę misje kosmiczne, a osoby z mojego działu chcąc nie chcąc, zawsze mają świeże info, co niedługo startuje 😉
Piotr Bożenko
Piotr Bożenko
kierownik Działu Wysyłek
Odpowiadam m.in. za terminowość i jakość procesów wysyłkowych kompletnych zamówień do klientów. Lubię realizować zaplanowane, wspólne cele i podejmować nowe, codzienne wyzwania. Logistyka ma charakter pracy, który mi to gwarantuje.

Moje ulubione środowisko, które pozwala mi zwolnić tempo i czasem się zatrzymać, to rzeka i las.
Iwona Haponik
Iwona Haponik
Specjalista ds. sprzedaży i marketingu internetowego
Jako marketer w sklepie Bee.pl zajmuję się kampaniami marketingowymi oraz tworzeniem wartościowych treści do newslettera. Najbardziej lubię obserwować efekty kampanii i pozyskiwać gratisy od kontrahentów dla naszych klientów.
Po pracy lubię spędzać aktywnie czas – biegać, pływać czy jeździć rowerem. Świetne w Gloselu jest to, że nie tylko zrzesza wiele osób miłujących sport, ale również stwarza sposobność do jego uprawiania. Z wielką przyjemnością uczestniczę w biegach, w których Glosel jest sponsorem, a także co tydzień zjawiam się na spotkaniach gry w siatkówkę, którą kocham od 17 lat. <3
Moją drugą pasją są podróże, które odkrywam osobiście lub poprzez influencerów i blogerów podróżniczych.
Adrian Abramowicz
Adrian Abramowicz
Category Manager Gier Planszowych
Do moich obowiązków w Gloselu należy rozwój kategorii gier planszowych. Najbardziej lubię tu niesamowitą atmosferę, którą gwarantują nam działy handlowy i marketingu w TaniaKsiazka.pl, a także możliwość bezpośredniej pracy z uwielbianym przeze mnie produktem, czyli grami planszowymi.

W wolnych chwilach oczywiście gram w planszówki, ale także uwielbiam książki fantastyczne, wypady do kina, czy na siłownię. Jestem także facetem gotującym i podobno robię świetne żeberka.
Agata Wodzyńska
Agata Wodzyńska
Specjalista ds. sprzedaży i marketingu internetowego
To, co lubię w pracy w Gloselu, to na pewno uśmiech i serdeczność ludzi. Poza tym cieszę się, kiedy uruchamiam akcje z gratisami i patrzę, jak klienci z nich korzystają. Każda kampania to nowe wyzwania i dodatkowe doświadczenie.
Po pracy lubię spotykać się ze znajomymi, chodzić na spacery i spędzać czas z dobrą lekturą. Lubię też prace manualne – maluję, robię kolaże ze zdjęć, planuję fotoksiążki. Odnajduję się też w kuchni, bo lubię gotować.
Monika Słowicka
Monika Słowicka
Manager ds. projektów
Obecnie pracuję w logistyce, ale wcześniej rozwijałam się w kilku innych działach Glosela. Odpowiadam m.in. za projekty logistyczne i rozwijanie aplikacji. Tworzę opisy biznesowe tak, aby dział IT mógł to „przetłumaczyć” na swój programistyczny język. Lubię tę pracę, bo nie jest nudna, nigdy nie wiem co przyniesie dany dzień i ciągle mogę się rozwijać.

Prywatnie – uwielbiam spacerować blisko natury, spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi, zwłaszcza jeśli jest to połączone z karaoke, bo lubię śpiewać. Lubię uprawiać sport, szczególnie siatkówkę i badmintona, kibicuję też naszym sportowcom. Świetnie odnajduję się we wszelkiego rodzaju tzw. pracach „męskich”: malowaniu, wierceniu, szlifowaniu, szpachlowaniu itp.
Szymon Mordaka
Szymon Mordaka
Dyrektor ds. logistyki i zarządzania łańcuchem dostaw
Moja codzienność to logistyka w magazynie największego e-commerce w województwie podlaskim. Jestem odpowiedzialny za organizację wysyłki zamówień klientów sklepów Glosel.
W pracy najbardziej cenię sobie kontakt z ludźmi, a także możliwość codziennej i bliskiej współpracy z dużym zespołem pracowników. Satysfakcjonuje mnie udział i koordynowanie projektami mającymi realny wpływ na zmiany w organizacji.

Po pracy relaksuję się podczas bezkrwawych łowów z aparatem w podlaskich lasach, a okoliczne rzeki i jeziora to świadkowie moich zmagań ze spinningiem. Lubię też dźwięk ryczących silników i spełniam się jako pilot podczas rajdów off roadowych.
Urszula Tałałaj
Urszula Tałałaj
zastępca kierownika działu kompletacji i realizacji zamówień
W Gloselu pracuję już 10 lat. Kieruję zespołem Działu Kompletacji i Realizacji zamówień w naszym magazynie przy ul. Welurowej wraz z Mateuszem Obiedzińskim. Lubię pracę z ludźmi, chętnie dzielę się z nimi swoim doświadczeniem, wiedzą i znajomością pracy w magazynie.

Poza pracą lubię długie spacery z psem, dobrą książkę, gry i filmy. Jestem fanką Star Wars i Avengers. Latem chętnie wyjeżdżam nad jezioro, tam wypoczywam i dla relaksu łowię rybki. Nie pływam, bo się boję wody. 🙁
Tu pracujemy!
Nasze nowoczesne biuro przy Al. 1000-lecia Państwa Polskiego w Białymstoku zdobyło wiele wyróżnień branżowego portalu “Property Design” za architekturę i wystrój. Centrum logistyczne mieści się w nowoczesnym budynku magazynowym klasy A, spełniającym najwyższe wymagania dotyczące m.in. lokalizacji, organizacji i parametrów technicznych w Panattoni Park Białystok.
00 + osób w zespole
00 lata – średnia wieku pracowników
00 lat – najdłuższy staż pracownika
00 + nagród branżowych
00 przeprowadzek
Glosel to biznes zaangażowany ekologicznie
Udało nam się ograniczyć zużycie folii używanej do pakowania i zabezpieczania zamówień o 99%! To o 30-35 ton mniej plastikowych śmieci rocznie:
Używamy kartonowych opakowań z recyklingu, a ich przyjazność dla środowiska jest potwierdzona certyfikatem FSC.
Folię bąbelkową w 99% zastąpiliśmy papierem bąbelkowym.
Każdy welcome pack dla nowego pracownika zawiera szklaną butelkę, do korzystania z dystrybutorów z filtrowaną wodą.
Stare, zużyte kartony wkładamy do specjalnych maszyn, które przerabiają je na papierowy wypełniacz.
Biznes to jedna strona Glosela,
drugą jest pomaganie

Od 2012 roku część zysków TaniaKsiazka.pl przekazujemy na konto Fundacji „Pomóż im” na rzecz Dzieci z Chorobami Nowotworowymi i Hospicjum dla Dzieci. Wsparliśmy ją już kwotą ponad pół miliona zł! Pomogliśmy też przy budowie Oazy Radości przy szpitalu DSK w Białymstoku, gdzie powstało miejsce idealne na zabawę i relaks na świeżym powietrzu. Wśród sprzętów na placu zabaw ustawiliśmy drewnianą ławeczkę czytelnika, by zachęcać małych pacjentów do sięgania po książki.

Aktywnie współpracujemy z Fundacją Białystok Biega. Nie tylko sponsorujemy i współorganizujemy wydarzenia (m.in. Moltani Kids Run dla najmłodszych biegaczy), ale też w nich chętnie uczestniczymy, bo w #GloselTeam mamy wiele osób tworzących rozbieganą Ekipę Moltaniego. Ci z nas, którzy nie biorą udziału w samych biegach, chętnie kibicują i dopingują.

Z ramienia Bee.pl organizujemy akcje proekologiczne. We współpracy z lokalnym pszczelarzem postawiliśmy na dachu budynku naszego biura trzy ule, w których mieszka ponad 50 tys. pszczół. Zasialiśmy też łąkę, która obrodziła polnymi kwiatami, przyciągając owady. Wspieramy Fundację Ratujmy Pszczoły, a z myślą o najbliższym otoczeniu z okazji Dnia Ziemi sprzątamy lasy w Białymstoku.