Glosel - biuro w Białymstoku

Księgarnia TaniaKsiazka.pl wspiera Plebiscyt Książka Roku 2022

22.02.2023

Jedna z najpopularniejszych księgarni internetowych w Polsce TaniaKsiazka.pl wspiera Plebiscyt Książka Roku 2022. Głosowanie po raz ósmy organizuje serwis LubimyCzytac.pl.

Nominacje w 14 kategoriach

O głosy internautów walczy 130 tytułów z 54 wydawnictw, napisanych przez 62 autorów polskich i 63 zagranicznych. Poza tym w nowej kategorii — Człowiek Książki nominowano 20 projektów osób, które promują czytelnictwo w sieci. To m.in. krytycy literaccy, ale też booktuberzy, bookstagramerzy i booktokerzy.

 “Plebiscyt Książka Roku to okazja, aby wyróżnić najlepsze publikacje, które pojawiły się na rynku w ciągu ostatniego roku. To możliwość, aby docenić autorów, wydawców oraz tłumaczy. To oni ciężko pracują, aby zapewnić czytelnikom interesujące, mądre i wciągające książki. Plebiscyt jest też ważnym narzędziem promocji kultury czytelniczej. Zachęca ludzi do sięgania po literaturę, poszerzania swojej wiedzy i rozwijania swoich pasji. Wspierając LubimyCzytac.pl w tym działaniu, chcemy pokazać, że książki są istotnym elementem naszej kultury. My, jako TaniaKsiazka.pl, od lat kulturalnie uzależniamy Polaków i chętnie wspieramy inicjatywy, które motywują ludzi do czytania” – mówi właściciel TaniaKsiazka.pl Łukasz Kierus. 

Wśród nominowanych debiutanci i ulubieńcy klientów księgarń

O miano Książki Roku walczą wydane w 2022 roku tytuły, od literatury pięknej po reportaż i horror. Najlepiej ocenieni przez użytkowników Lubimyczytac.pl w 2022 roku pisarze, to m.in. Joanna Bator, Maria Peszek, Alice Oseman, Haruki Murakami, Jo Nesbø, Mariusz Szczygieł, Zygmunt Miłoszewski, Szczepan Twardoch, Remigiusz Mróz, Radek Rak, Marcin Meller i wielu innych.

W nowej kategorii „Człowiek Książki” nominowanych jest wielu popularyzatorów czytania. Bez nich dzisiejsza, nowoczesna promocja czytelnictwa nie miałaby miejsca. 

TaniaKsiazka.pl współpracuje z ośmioma projektami czytelniczymi z nominacją w kategorii “Człowiek Książki”:

  • BardziejLubieKsiazki,
  • Come.Book,
  • Doktor.Book,
  • LadyMargotpl,
  • Literaccy,
  • Okoń w sieci,
  • Prostymi Słowami,
  • Wielki Buk
  • Wspieraj Kulturę. 

“Cieszymy się, że powstała taka kategoria, bo dzięki twórcom internetowym rośnie społeczność ludzi zainteresowanych książkami. Bardzo często polecenia płynące z sieci społecznościowych, mogą być inspirujące dla czytelników. Dzięki nim mogą odkryć nowych autorów, tytuły i gatunki literackie, po które wcześniej nie sięgali. Poza tym np. bookstagramerzy często tworzą piękne zdjęcia książek, które zachęcają do odwiedzenia księgarni. Cenimy też wyzwania czytelnicze i kluby książkowe, to motywuje ludzi do czytania” – dodaje Łukasz Kierus. 

Głosować w Plebiscycie można do 28 lutego 2023 roku. Zwycięzców poznamy 10 marca w serwisie Lubimyczytac.pl. 

Sprawdź tytuły nominowane w plebiscycie Książka Roku na stronie TaniaKsiazka.pl.

TaniaKsiazka.pl to istniejąca od 2006 roku, jedna z najbardziej rozpoznawalnych księgarni online w Polsce. Jej misją jest poszerzanie grona polskich czytelników i dbałość o wysoki poziom obsługi konsumentów. W asortymencie sklepu znajduje się niemal 400 tys. produktów — książek, gier, zabawek, produktów elektronicznych i artykułów papierniczych. TaniaKsiazka.pl stale powiększa sieć stacjonarnych punktów odbioru zamówień online. Obecnie w całej Polsce ma ich 23.

TaniaKsiazka.pl od lat zdobywa branżowe nagrody — m.in. stale zajmuje najwyższe lokaty w rankingach Ceneo i Opineo. Jest też najbardziej lubiana marką e-commerce wśród Polaków, co w 2021 i 2022 r. potwierdził raport spółki SentiOne. Obecna na polskim rynku od 16 lat marka pokonała takich gigantów jak Allegro czy Amazon w kategorii „e-Commerce – sklepy internetowe”.