"Zrzędus" na Białostockim Jarmarku Świątecznym, fot.: Studio Wasabi

Niecodzienna kampania offline księgarni TaniaKsiazka.pl: „Zrzędus” Alexa T. Smitha na scenie

05.12.2022

Oryginalny sposób dotarcia do klientów przygotowała w miniony weekend jedna z największych księgarni internetowych w Polsce – TaniaKsiazka.pl. Z powieścią “Jak Zrzędus chciał zepsuć Święta” autorstwa Alexa T. Smitha wyszła poza Internet – do uczestników Białostockiego Jarmarku Świątecznego.

TaniaKsiazka.pl i „Zrzędus” na Białostockim Jarmarku Świątecznym

Białostocki Jarmark Świąteczny w 2022 roku odbywa się w rozszerzonej formule, trwa od 3 do 23 grudnia. Oprócz zrobienia zakupów na tradycyjnych stoiskach z prezentami, ozdobami i świątecznymi przysmakami, uczestnicy mogą wziąć udział w wydarzeniach towarzyszących. To m.in. koncerty, warsztaty, czy konkurs piosenki świątecznej.

Jednym z pierwszych wydarzeń w czasie jarmarku na Rynku Kościuszki w Białymstoku było aktorskie czytanie powieści autorstwa Alexa T. Smitha – “Jak Zrzędus chciał zepsuć Święta”We współpracy z aktorami białostockich scen teatralnych przygotowały je księgarnia internetowa TaniaKsiazka.pl i wydawnictwo Świetlik. Aktorzy angażowali też dzieci, zadając im pytania związane z opowieścią. Odpowiedzi nagradzała drobnymi upominkami maskotka księgarni TaniaKsiazka.pl – Moltani.

Przygody “Zrzędusa” to dowcipna i nieoczywista opowieść świąteczna. Warto po nią sięgnąć – zachęca Agnieszka Stankiewicz-Kierus – współwłaścicielka spółki Glosel, do której należy TaniaKsiazka.pl.

Zabawna treść przedstawiająca święta w nieco inny sposób, przypadnie do gustu nie tylko najmłodszym. Jesteśmy pewni, że przeczytanie Zrzędusa sprawi dzieciom ogromną radość i wprowadzi je w świąteczny nastrój. Chcieliśmy udowodnić, że czytanie wcale nie musi być nudne, ale może być doskonałą formą zabawy i sprawiać ogromną frajdę”.

Agnieszka Stankiewicz-Kierus

TaniaKsiazka.pl buduje bliskie relacje z czytelnikami

Przykucie uwagi w sieci to tylko jeden ze sposobów księgarni TaniaKsiazka.pl na polecanie czytelnikom ciekawych lektur.

“Choć na co dzień jesteśmy aktywni przede wszystkim w Internecie, często bierzemy udział w wydarzeniach stacjonarnychTo dla nas doskonała okazja do bezpośredniego spotkania z naszymi odbiorcami. Dzięki temu zyskujemy zaufanie, rozpoznawalność i pokazujemy, że za firmą stoją pełni pasji i zaangażowania ludzie. Zależy nam nie tylko na budowaniu bliskich relacji z czytelnikami, ale też na inspirowaniu i edukowaniu. Dlatego angażujemy się w wydarzenia dotyczące m.in. promowania czytelnictwa dzieci lub zdrowia” – mówi Martyna Wołosewicz – specjalistka ds. marketingu i eventów w spółce Glosel, która przygotowywała wydarzenie z aktorami.

Na scenie wystąpili:

  • Iwona Szczęsna i Agata Stasiulewicz (Białostocki Teatr Lalek)
  • Patryk Ołdziejewski i Bernard Bania (Teatr Dramatyczny w Białymstoku).

W czasie dwóch pierwszych dni jarmarku ich czytania wysłuchało kilkaset osób.

Poprzednie powieści Alexa T. Smitha cieszyły się ogromnym uznaniem czytelników. “Zrzędus” wskoczył już do tygodniowej “TopKi” księgarni TaniaKsiazka.pl.