"Zrzędus" na Białostockim Jarmarku Świątecznym, fot.: Studio Wasabi

Niecodzienna kampania offline księgarni TaniaKsiazka.pl: „Zrzędus” Alexa T. Smitha na scenie

05.12.2022

Oryginalny sposób dotarcia do klientów przygotowała w miniony weekend jedna z największych księgarni internetowych w Polsce – TaniaKsiazka.pl. Z powieścią “Jak Zrzędus chciał zepsuć Święta” autorstwa Alexa T. Smitha wyszła poza Internet – do uczestników Białostockiego Jarmarku Świątecznego.

TaniaKsiazka.pl i „Zrzędus” na Białostockim Jarmarku Świątecznym

Białostocki Jarmark Świąteczny w 2022 roku odbywa się w rozszerzonej formule, trwa od 3 do 23 grudnia. Oprócz zrobienia zakupów na tradycyjnych stoiskach z prezentami, ozdobami i świątecznymi przysmakami, uczestnicy mogą wziąć udział w wydarzeniach towarzyszących. To m.in. koncerty, warsztaty, czy konkurs piosenki świątecznej.

Jednym z pierwszych wydarzeń w czasie jarmarku na Rynku Kościuszki w Białymstoku było aktorskie czytanie powieści autorstwa Alexa T. Smitha – “Jak Zrzędus chciał zepsuć Święta”We współpracy z aktorami białostockich scen teatralnych przygotowały je księgarnia internetowa TaniaKsiazka.pl i wydawnictwo Świetlik. Aktorzy angażowali też dzieci, zadając im pytania związane z opowieścią. Odpowiedzi nagradzała drobnymi upominkami maskotka księgarni TaniaKsiazka.pl – Moltani. 

Przygody “Zrzędusa” to dowcipna i nieoczywista opowieść świąteczna. Warto po nią sięgnąć – zachęca Agnieszka Stankiewicz-Kierus – współwłaścicielka spółki Glosel, do której należy TaniaKsiazka.pl. 

Zabawna treść przedstawiająca święta w nieco inny sposób, przypadnie do gustu nie tylko najmłodszym. Jesteśmy pewni, że przeczytanie Zrzędusa sprawi dzieciom ogromną radość i wprowadzi je w świąteczny nastrój. Chcieliśmy udowodnić, że czytanie wcale nie musi być nudne, ale może być doskonałą formą zabawy i sprawiać ogromną frajdę”.

Agnieszka Stankiewicz-Kierus

TaniaKsiazka.pl buduje bliskie relacje z czytelnikami

Przykucie uwagi w sieci to tylko jeden ze sposobów księgarni TaniaKsiazka.pl na polecanie czytelnikom ciekawych lektur. 

“Choć na co dzień jesteśmy aktywni przede wszystkim w Internecie, często bierzemy udział w wydarzeniach stacjonarnychTo dla nas doskonała okazja do bezpośredniego spotkania z naszymi odbiorcami. Dzięki temu zyskujemy zaufanie, rozpoznawalność i pokazujemy, że za firmą stoją pełni pasji i zaangażowania ludzie. Zależy nam nie tylko na budowaniu bliskich relacji z czytelnikami, ale też na inspirowaniu i edukowaniu. Dlatego angażujemy się w wydarzenia dotyczące m.in. promowania czytelnictwa dzieci lub zdrowia” – mówi Martyna Wołosewicz – specjalistka ds. marketingu i eventów w spółce Glosel, która przygotowywała wydarzenie z aktorami.

Na scenie wystąpili: 

  • Iwona Szczęsna i Agata Stasiulewicz (Białostocki Teatr Lalek)
  • Patryk Ołdziejewski i Bernard Bania (Teatr Dramatyczny w Białymstoku).

W czasie dwóch pierwszych dni jarmarku ich czytania wysłuchało kilkaset osób.

Poprzednie powieści Alexa T. Smitha cieszyły się ogromnym uznaniem czytelników. “Zrzędus” wskoczył już do tygodniowej “TopKi” księgarni TaniaKsiazka.pl.

Monika Kalicka
Monika Kalicka LinkedIn
PR Specialist
monika.kalicka@glosel.pl 530 647 077