NextPlease i TaniaKsiazka.pl

“Następna, proszę!” – Nextplease.pl i TaniaKsiazka.pl łączą siły

27.01.2023

Jedna z największych polskich księgarni internetowych TaniaKsiazka.pl wspiera rozwój Nextplease.pl – aplikacji do sprzedaży używanych książek.

Bezpłatna aplikacja Nextplease.pl skierowana jest do osób, które chcą dać swoim książkom drugie życie. Do tej pory, żeby je sprzedać w Internecie trzeba było korzystać z różnych grup sprzedażowych albo z portali aukcyjnych. 

Nextplease jest rozwiązaniem przygotowanym specjalnie z myślą o czytelnikach, bo są tam tylko i wyłącznie książki. Twórcy aplikacji to Daniel Wojciechowski i Adam Oleksiak. Podkreślają, że współpraca z jednym z największych graczy na polskim rynku książki to szansa na rozwój platformy.

Kooperacja z TaniaKsiazka.pl daje nam masę informacji na temat branży i panujących trendów. Kolejnym krokiem dla Nextplease.pl jest zdobycie możliwie największej liczby użytkowników i ich aktywizacja za pomocą kanałów TaniaKsiazka.pl. Ta księgarnia znana jest z niesamowitej liczby wiernych klientów. Nextplease jest kolejnym narzędziem budującym społeczność dookoła książek”.

Daniel Wojciechowski z Nextplease

Aby skorzystać z możliwości sprzedaży książek, wystarczy pobrać darmową aplikację na telefon i utworzyć konto. W Nextplease można przeglądać to, co mają do zaoferowania inni lub wystawić tytuły, na które już nie mamy miejsca na półkach. Dzięki temu można też zyskać dodatkowe fundusze na zakup kolejnych książek – nowych lub używanych. 

Jak mówi prezes spółki Glosel Łukasz Kierus – TaniaKsiazka.pl to księgarnia znana ze wspierania czytelnictwa i kulturalnego uzależniania, więc współpraca z Nextplease.pl to kolejny krok w tym kierunku.

Zarówno twórcy Nextplease, jak i my w TaniaKsiazka.pl kierujemy się podobnymi wartościami. Po pierwsze – uwielbiamy czytać i zarażać tym innych, bardzo nam zależy na stałym zwiększaniu liczby czytelników wśród Polaków. Po drugie – dbamy o środowisko i powtórne wykorzystywanie zasobów, żeby nie obciążać planety. A raz czy dwa razy przeczytana książka, to nadal pełnowartościowy produkt, dlatego jako TaniaKsiazka.pl wspieramy rozwój NextPlease”.

Łukasz Kierus – prezes spółki Glosel (właściciel TaniaKsiazka.pl)

Tytuły w Nextplease można wyszukiwać wg ponad 20 kategorii, najpopularniejsze z nich to kryminał i sensacja, biografie i książki popularnonaukowe. Czytelniczy “second hand” ma już ponad 20 tys. zarejestrowanych użytkowników.