Białostockie Śledzie Książkowe., Monika Kalicka i Rafal Rudnicki

Białostockie Śledzie Książkowe zapełnione książkami od księgarni TaniaKsiazka.pl  

09.05.2024


Z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek (8.05) księgarnia internetowa TaniaKsiazka.pl przekazała książki do Białostockich Śledzi Książkowych. To kolejna inicjatywa księgarni wspierająca czytelnictwo.

Białostockie Śledzie Książkowe to wyjątkowy projekt promujący czytelnictwo w stolicy województwa podlaskiego. Ich nazwa nawiązuje do białostockiej gwary tzw. “śledzikowania”. Dwa regały w kształcie śledzi stoją przy autobusowym centrum przesiadkowym od października 2017 roku. 

Tym razem białostocka księgarnia internetowa TaniaKsiazka.pl przekazała 200 pełnowartościowych nowych książek, po 100 do każdego z regałów Białostockich Śledzi Książkowych. 

Nam, jako księgarni TaniaKsiazka.pl, bardzo zależy na wzroście czytelnictwa wśród Polaków, dlatego co roku wspieramy Białostockie Śledzie Książkowe. Z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek przygotowaliśmy książki dla różnych czytelników. Białostoczanie znajdą tu literaturę piękną, popularne kryminały i romanse, literaturę obyczajową, trochę książek historycznych. Przygotowaliśmy też sporą pulę poradników, które poruszają tematy zdrowia, również psychicznego, życia rodzinnego, a także zdrowego stylu życia. W każdej książce znajduje się wiosenna zakładka księgarni TaniaKsiazka.pl

Monika Kalicka – PR Specialist księgarni TaniaKsiazka.pl

Współpracę z księgarnią internetową TaniaKsiazka.pl docenia zastępca prezydenta Białegostoku Rafał Rudnicki.

Bardzo się cieszymy z tego prezentu, bo białostoczanie chętnie korzystają z książek, udostępnianych dzięki tym regałom, obecnym w przestrzeni Białegostoku od prawie siedmiu lat. W ten sposób staramy się upowszechniać i promować czytelnictwo wśród naszych mieszkańców

Rafał Rudnicki – zastępca prezydenta Białegostoku

Regałami opiekują się pracownicy Urzędu Miejskiego, dbając o ich stan oraz regularnie uzupełniając książki. Publikacje są odpowiednio oznaczone – opieczętowane informacją, że nie podlegają sprzedaży.

Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek, obchodzony jest od 1985 roku. Zainicjowało go Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Ten dzień stanowi symboliczny początek Tygodnia Bibliotek, podczas którego organizowane są wydarzenia promujące czytelnictwo.