Rafał Rudnicki i Łukasz Kierus - Białostocki Śledz Książkowy

Księgarnia TaniaKsiazka.pl promuje czytelnictwo w Białymstoku

24.04.2023

Z okazji Dnia Książki i Praw Autorskich księgarnia internetowa TaniaKsiazka.pl przekazała 200 książek mieszkańcom Białegostoku. 

Książki te zostały umieszczone w tzw. Białostockich Śledziach Książkowych – publicznych regałach ustawionych w centrum miasta. Inicjatywa bookcrossingu, czyli dzielenia się książkami, cieszy się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców. Współpracę z księgarnią TaniaKsiazka.pl docenia zastępca prezydenta Białegostoku Rafał Rudnicki.

TaniaKsiazka.pl wspierała i wspiera nas w tym, by w tych naszych białostockich “Śledziach” były książki. I za to chciałbym bardzo panu Łukaszowi podziękować, bo nam wszystkim zależy – i miastu, i panu Łukaszowi na tym, by czytelnictwo się rozwijało. Od początku akcji przez nasze Śledzie przewinęło się ponad 13 tys. książek.

Rafał Rudnicki – zastępca prezydenta Białegostoku

TaniaKsiazka.pl jest znana z tego, że zależy jej na kulturalnym uzależnianiu Polaków i rozwijaniu czytelnictwa. 

Jak wiemy – czytelnictwo nie jest w najlepszej formie. Badania pokazują, że tylko 34 procent Polaków przeczytało jedną książkę w ubiegłym roku, a tylko 7% przeczytało więcej niż kilka. Dlatego też wszystkie inicjatywy, które mają na celu sprawienie, że ludzie będą czytali więcej i chętniej, są bardzo mile widziane. Czytanie rozwija, odświeża, otwiera horyzonty i jest bardzo przyjemną formą spędzania czasu. Dlatego cieszę się z takiej wspaniałej inicjatywy, jaką jest Białostocki Śledź Książkowy, który wspiera czytelnictwo. 

Łukasz Kierus – właściciel TaniaKsiazka.pl.

Białostocka księgarnia przygotowała tym razem 200 książek, którymi wypełniła dwa „Śledzie”. 

Zastępca prezydenta Białegostoku Rafał Rudnicki i prezes TaniaKsiazka.pl Łukasz Kierus

Są to książki dla różnego czytelnika, jest literatura piękna, trochę poradników, książek historycznych. Zachęcam też mieszkańców do tego, żeby po przeczytaniu książki odnosić ją i również dzielić się swoimi książkami, by ktoś inny mógł skorzystać. Te śledzie najlepiej będą żyły, kiedy będą cały czas wypełnione książkami i każdy będzie mógł z nich skorzystać. 

Łukasz Kierus

Białostockie Śledzie Książkowe znajdują się przy autobusowym centrum przesiadkowym przy ul. J. Piłsudskiego / ul. H. Sienkiewicza od października 2017 roku. Już wtedy TaniaKsiazka.pl przekazała do nich kilkadziesiąt książek.

Zdjęcie Rafał Rudnicki i Łukasz Kierus
pobierz zdjęcie
TaniaKsiazka.pl promuje czytelnictwo w Białymstoku
pobierz artykuł