Glosel na Targach Pracy UwB

Glosel na targach pracy dla studentów w Białymstoku

31.10.2022

Spółka Glosel wzięła udział w targach pracy dla studentów zorganizowanych w październiku przez dwie białostockie uczelnie. Pracownicy firmy przedstawiali oferty na Politechnice Białostockiej i Uniwersytecie w Białymstoku. Stoisko firmy Glosel odwiedziło wielu studentów, dopytujących o możliwości pracy w spółce.

Glosel na targach pracy głównie skupia się na pozyskaniu młodych pracowników. Jest to też możliwość pokazania marki silnego pracodawcy, który ma pod swoim parasolem znaną księgarnię internetową TaniaKsiazka.pl i sklep ze zdrową żywnością Bee.pl.

„Odwiedzający targi mogli nas poznać, porozmawiać z nami, zapytać o obszary, które ich interesują i dzięki temu zapamiętać. Prezentowaliśmy się jako firma otwarta na pozyskiwanie i rozwijanie młodych talentów. Prowadzimy płatne staże i praktyki dla studentów, które odbywają się pod okiem specjalistów. Glosel tworzy komfortowe warunki to tego, by młodzi ludzie mogli się wdrażać oraz nabierać doświadczenia w pracy zgodnie ze swoim kierunkiem studiów czy zainteresowaniami. Liczymy na to, że targi przyniosą korzyść w postaci wartościowych aplikacji.

Sylwia Pyłko-Zubrzycka – starszy specjalista ds. HR w Gloselu

Studenci na targach pracy pytali przedstawicieli Glosela o prowadzone rekrutacje.

“Na targach interesują nas głównie studenci, którzy mają określoną ścieżkę zawodową. Bardzo zależy nam na tym, by młody człowiek pogłębił wiedzę podczas praktyk lub stażu, a potem został z nami na stałe. Jesteśmy firmą, w której są duże możliwości rozwoju począwszy od IT, przez handel, marketing, logistykę, po księgowość” – mówi .

Diana Krulejspecjalista ds. HR w Gloselu

Na stoisku Glosela na targach pracy studenci mogli rozmawiać z Mateuszem Niecieckim, który studiuje na 5. roku informatyki Uniwersytetu w Białymstoku. W czasie wakacji uczestniczył w 3-miesięcznym Programie Stażowym Glosela i pozostał w spółce. Był świetnym przykładem na to, że da się pogodzić naukę na studiach dziennych ze stażem, czy pracą.

“Miałem bardzo dużo pytań odnośnie do godzin pracy. Jak to wygląda? W jakich godzinach się pracuje? W jakim stopniu jest to elastyczne? Czy w ogóle mamy takie oferty, które można łączyć ze studiami dziennymi? Akurat szukaliśmy stażysty do działu handlowego Bee.pl, na dosłownie paręnaście godzin w tygodniu. Ja jestem na piątym roku informatyki, studiuję dziennie i bez problemu łączę naukę z pracą – mówi Mateusz Nieciecki z działu IT.

Studenci podkreślali, że szukają miejsc, gdzie jest przyjazne środowisko pracy. Zaznaczali, że nie chcą spędzać życia, jak ich ciągle zapracowani rodzice. Zależy im na rozwoju i dobrej atmosferze w pracy. Zwracają też uwagę na balans między pracą i życiem prywatnym.

Glosel jest otwarty na praktyki studenckie w ciągu roku. Wystarczy skontaktować się z działem HR, który po analizie odpowie, czy jest taka możliwość.