Bee.pl magazyn

Bee.pl poszerza ofertę o największe marki

14.06.2021

Należący do spółki Glosel sklep internetowy Bee.pl jest liderem w sprzedaży produktów ekologicznych i prozdrowotnych. W związku z dynamicznym rozwojem platformy wprowadzane są do jej oferty popularne marki FMCG. W maju rozpoczęto współpracę z Unileverem, a także poszerzono asortyment Nestle.

W sklepie dostępnych jest ponad 100 tys. produktów, z czego prawie połowę stanowią artykuły szybko zbywalne, zarówno niszowych marek, jak i tych należących do największych graczy na rynku. Równolegle z powiększaniem oferty Bee.pl, marka realizuje ideę less waste przy doborze materiałów do wysyłek.

Sklep Bee.pl istnieje na rynku od 2019 roku – na przestrzeni niespełna trzech lat działalności uzyskał pozycję lidera w sprzedaży internetowej produktów ekologicznych, zdrowej żywności oraz naturalnych kosmetyków. Odpowiadając na liczne potrzeby klientów w dobie pandemii, założona w Białymstoku marka zaczęła wychodzić poza obszar produktów prozdrowotnych i rozszerzać swój asortyment o artykuły znanych marek z kategorii FMCG. Platforma chce inspirować do zmiany nawyków żywieniowych metodą małych kroków oraz próbowania nowych smaków.

Dzięki współpracy z mniejszymi producentami, jak i największymi dostawcami, sklep dociera do szerokiego grona klientów. Zaliczają się do nich konsumenci poszukujący niszowych marek, a także ci wybierający produkty od popularnych brandów.

W czasie pandemii szybko odpowiedzieliśmy na oczekiwania klientów wprowadzając asortyment znanych marek FMCG. Początkowo Bee.pl zajmowało się wyłącznie sprzedażą produktów ekologicznych – dziś w naszej ofercie łączymy artykuły tego typu z bardziej zróżnicowanym asortymentem. Portfolio sklepu jest bardzo rozbudowane – znajduje się w nim m.in.: żywność, suplementy diety, kosmetyki, produkty dla matek i dzieci, a nawet książki czy artykuły do domu i ogrodu. Różne kategorie produktów oraz nawiązanie współpracy z korporacjami jak Unilever czy Nestle sprawiają, że nasi klienci podczas zakupów online mogą w jednym miejscu kompleksowo zaopatrzyć się w praktycznie wszystkie potrzebne na co dzień artykuły. Długofalowym celem sklepu jest osiągnięcie wysokiej pozycji rynkowej w nowych kategoriach – chcemy powtórzyć sukces, jaki odnieśliśmy w kontekście produktów naturalnych. Dążymy do tego konsekwentnie, wzbogacając naszą ofertę i zapraszając do współpracy nowych producentów oraz dostawców.

Sławomir Siergiejczyk – Dyrektor Handlowy FMCG w spółce Glosel

Rozszerzanie oferty powoduje zwiększenie liczby zamówień, co przekłada się na większą liczbę wysyłanych paczek. Aktualnie Bee.pl wysyła ich miesięcznie średnio 30 tys., ale w całej spółce Glosel, do której należy sklep jest to aż 300 tys. przesyłek. W związku z ilością odpadów generowanych podczas pakowania, firma postanowiła wprowadzić w życie politykę less waste, dzięki której w latach 2019-2020 ograniczono zużycie plastiku o około 15-20 ton. Sklep wciąż pracuje nad kolejnymi rozwiązaniami, dzięki którym może być jeszcze bardziej przyjazny środowisku.

Sprzedaż internetowa tworzy ogromne ilości odpadów – kartony, folie czy wypełnienia mają zabezpieczyć produkty przed ewentualnym zniszczeniem, ale jeśli nie są wykonane z odpowiednich materiałów szkodzą planecie. W związku z tym postanowiliśmy wprowadzić radykalne zmiany w sposobie pakowania – używamy m.in. kartonów pozyskanych od firmy skupującej makulaturę. Stare, zniszczone paczki, w których otrzymujemy towar przerabiamy specjalną maszyną na wypełniacz, a jeśli już używamy folii to wykorzystujemy tą, w której przychodzą do nas produkty od
dostawców. Dodatkowo wymieniliśmy też folię bąbelkową na papier bąbelkowy, a obecnie sprawdzamy papierowe taśmy klejące, tak aby zachować odpowiedni poziom
bezpieczeństwa przesyłek przy równoczesnym ograniczeniu zużycia plastiku.

Sławomir Siergiejczyk z Glosel


Rozszerzanie asortymentu, współpraca zarówno z największymi producentami na rynku, jak i niszowymi markami oraz propagowanie idei less waste to konsekwentna realizacja planów rozwoju Bee.pl. Podjęte działania zapewniają marce dotarcie do nowych klientów oraz umożliwiają uzyskanie pozycji lidera w kategorii sprzedaży produktów FMCG.

Sklep razem z księgarnią internetową TaniaKsiążka.pl należy do portfolio spółki Glosel – firmy specjalizującej się w sprzedaży online książek oraz produktów szybko zbywalnych, które są magazynowane na powierzchni 8,5 tys. mkw. w kompleksie Panattoni Park Białystok. Glosel jest obecny na największych marketplace’ach, gdzie wdraża marki jak m.in. Targroch czy Big Nature, a także wspiera inne marki w rozpoczęciu sprzedaży e-commerce. Spółka prowadzi również na platformie Allegro oficjalne sklepy marek Bakalland, Teekanne, House of Asia oraz brandy sygnowane wizerunkiem Ewy Chodakowskiej jak BeRAW czy BeBio.

_______________________

Artykuł archiwalny, przygotowany przez Good One PR